l24.lt Prezentacja fragmentu filmu „Miłość nigdy nie ustaje”

Media o projekcie

© Marian Paluszkiewicz

 
 
Po kilku latach pracy szerszej widowni został zaprezentowany fragment filmu „Miłość nigdy nie ustaje”. Jest to film dokumentalno-fabularny, w którym uczestniczyło ponad 100 parafian i gości parafii Ducha Świętego w Wilnie. Pełna wersja filmu będzie przedstawiona już tej jesieni.
„Bardzo się cieszymy, że ten film został nakręcony w 600. rocznicę pierwszego wspomnienia parafii Ducha Świętego w Wilnie. Każdy z nas, kto tutaj przyszedł już miał okazję, aby uczestniczyć w wystawie, obejrzeć piękne zdjęcia z życia parafii Ducha Świętego w Wilnie” – podczas pokazu mówił wikary kościoła pw. św. Teresy w Wilnie ks. Ronald Kuźmicki.
Dla widzów została pokazana krótka prezentacja filmu pt. „Moje dzieciństwo w parafii Ducha Świętego”, która tym samym jest zwiastunem filmu.
„Ten film opiera się na bardzo ważnym wezwaniu papieża Franciszka, który w 2015 r. wydał książkę „Moje myśli o sztuce”. Bardzo ważne jest przesłanie, że sztuka może być wspaniałym narzędziem ewangelizacji. Ten film, którego oczekujemy, który jest dzisiaj prezentowany, jest w pewnym sensie odpowiedzią na wezwanie – na wezwanie papieża Franciszka. Cieszymy się, że to dzieło, które zostało stworzone, będzie przede wszystkim narzędziem ewangelizacji. Będzie narzędziem ukazującym, że Ewangelię można przekazać za pomocą sztuki i papież Franciszek do tego zachęca” – mówił ks. Ronald.
Muzyka wykorzystana w filmie została oparta na bazie sztucznej inteligencji.
„Chcemy zwrócić waszą uwagę, że film łączy zarówno technologię XXI wieku, jak i prostotę, prostotę, która urzeka. Chciałbym zwrócić waszą uwagę, że muzyka, która była wykorzystana do filmu była oparta na bazie sztucznej inteligencji. To znaczy, że te chóralne śpiewy, które towarzyszyły jako tło dźwiękowe, zostały skomponowane za pomocą komputera. Widzimy, co potrafi dzisiaj technika, ale co obejrzeliśmy jest to dzieło, które zostało stworzone przez wspólnotę – wspólnotę parafialną – żywą, prawdziwą” – dodał ksiądz Ronald Kuźmicki.
Podczas pokazu fragmentu filmu obecne były również osoby, które zostały utrwalone w filmie. W filmie zostało uwiecznione realne i prawdziwe życie wspólnoty kościoła Ducha Świętego w XXI wieku.
„Cieszymy się, że jest to przede wszystkim świadectwo, świadectwo dla współczesnego świata jak barwne jest życie wspólnoty chrześcijańskiej. Widzieliśmy różne momenty, różne chwile, które naprawdę się wydarzyły, które weszły do historii” – po obejrzeniu zwiastuna mówił ks. Ronald.
Film urzeka swym pięknem, interesującą muzyką i ważną treścią, która dotyczy istoty wiary, naszego życia i wieczności.